
Predavači
-
Ana JosipovićDirektorica ljudskih resursa tvrtke Metro Cash & Carry Hrvatska
-
Ana PetelinšekVoditeljica odjela za assessment, SELECTIO Grupa
Ana je diplomirana psihologinja i kognitivno bihevioralna terapeutkinja s višegodišnjim iskustvom u psihološkom savjetovanju koja je karijeru započela u SELECTIO Grupi kao voditeljica executive search projekata i koordinatorica projekata ispitivanja organizacijske klime i angažiranosti. Kroz certifikat Employer Partner dobiva uvid u HR sustave nekih od najuspješnijih organizacija, a kroz Future Resilience program educira gotovo 1000 zaposlenika s kojima gradi otpornost na stres i izazove. Motivirana prepoznavanjem i razvojem potencijala postaje voditeljica odjela za testiranje i assessment u sklopu kojeg provodi brojne projekte za većinu uspješnih poslodavaca u Hrvatskoj, a istovremeno radi i na uvođenju licenciranih Belbin testova za hrvatsko tržište.
-
Josipa KlišaninNačelnica Sektora za rad u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike
Diplomirana pravnica s položenim pravosudnim ispitom, nakon višegodišnjeg iskustva kao korporativni pravnik u zastupanju u sudskim postupcima, početkom 2016. godine preuzela je vođenje sektora koji se bavi radnim odnosima u ministarstvu nadležnom za rad. Otada joj je uže područje interesa uređenje radnog zakonodavstva u Republici Hrvatskoj i praćenje tržišta rada. Aktivno sudjeluje u izradi brojnih propisa i akata strateškog planiranja iz područja radnih odnosa
-
Katarina KneževićVoditeljica službe za ljudske resurse, Nexe Grupa
Katarina Knežević rođena je 1976. godine u Našicama, gdje i danas živi i radi. Diplomirala je na Pravnom fakultetu u Osijeku. Već 22 godine zaposlena je u NEXE Grupi, gdje je karijeru započela u Pravnom sektoru, a zatim je 13 godina obnašala funkciju voditeljice kadrovskih i općih poslova u tvornici cementa Našicecement. Od 2020. godine vodi Službu ljudskih resursa na razini cijele grupacije.
Majka je dvojice sinova, a slobodno vrijeme najradije provodi u dugim obiteljskim šetnjama šumom i uz dobru knjigu.
-
Nataša NovakovićDirektorica za ESG, Hrvatska udruga poslodavaca
Nataša Novaković završila je Pravni fakultet u Zagrebu, multidisciplinarni specijalistički studij Advanced master of European studies na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu te Executive MBA na ZSEM-u. Pet je godina provela na funkciji Predsjednice Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa, a nakon isteka mandata vratila se u Hrvatsku udrugu poslodavaca i od travnja prošle godine je na poziciji Direktorice za ESG. Njezine trenutne odgovornosti uključuju sve teme koje se dotiču poslodavaca u kontekstu okolišnih, društvenih i upravljačkih čimbenika njihovog poslovanja. Prije dužnosničke funkcije dvanaest godina radila je u HUP-u na poziciji Direktorice za HR i tržište rada te je ujedno vodila i inicijativu UN-a za društveno odgovorno poslovanje Global compact mrežu Hrvatska. Uz to pokrivala je i druge važne teme kao što su rodna ravnopravnost, društveno odgovorno poslovanje, razvoj zaposlenika i sl. Članica je UNICEF-ovog Savjetodavnog odbora za dječja prava i društveno odgovorno poslovanje.
-
Vlatka KrepelnikVoditeljica ljudskih potencijala za Jugoistočnu Europu, Fresenius Kabi
Kao Voditeljica ljudskih potencijala, Vlatka je posvećena stvaranju pozitivnog i motivirajućeg radnog okruženja te usklađivanju HR strategija s poslovnim ciljevima. S više od 20 godina iskustva u raznim industrijama i pozicijama, specijalizirala se za razvoj programa nagrađivanja, procese upravljanja učinkom i inicijative za jačanje organizacijske kulture.
Tijekom karijere stekla je vrijedno iskustvo u prepoznavanju i rješavanju poslovnih i organizacijskih izazova unutar dinamičnih, stalno promjenjivih okruženja. To joj omogućuje da HR prakse prilagođava u skladu s evoluirajućim potrebama zaposlenika i strateškim ciljevima kompanije. Poseban fokus stavlja na prepoznavanje i razvoj talenata, zadržavanje ključnih zaposlenika te razvoj lidera kako bi ostvarili zajednički uspjeh. Dodatni izazov i odgovornost u njezinom radu čini i činjenica da HR provodi u multikulturalnom okruženju, kroz više zemalja, što zahtijeva dodatnu fleksibilnost, osjetljivost i strateško promišljanje.
Strastvena je u stvaranju radne okoline u kojoj se zaposlenici osjećaju cijenjeno i motivirano za rast, a njezin strateški pristup HR-u, vođen jasnom vizijom i dubokim razumijevanjem poslovnih potreba, omogućuje vođenje promjena, učinkovito upravljanje resursima i održiv rast organizacije.
03.04.2025. Zagreb: Kako se pripremiti za EU direktivu o jednakosti plaća – SOLD OUT
Iako Hrvatska bilježi manju razliku u plaćama između muškaraca i žena (11,2%) u usporedbi s prosjekom EU-a (13%), potrebno je razumjeti širi kontekst i utjecaj niske stope zaposlenosti žena na ovu statistiku.
Manja razlika u plaćama u pojedinim zemljama ne znači nužno veću ravnopravnost muškaraca i žena. Razlika u plaćama u Hrvatskoj slična je onoj u zemljama srednje i istočne Europe, poput Poljske i Bugarske, koje bilježe niže razlike od prosjeka EU-a, ali imaju slabije rezultate na indeksu ravnopravnosti. Hrvatska i Švedska imaju sličnu razliku u plaćama, no Hrvatska postiže 60,7, a Švedska 83,9 na indeksu rodne ravnopravnosti, koji mjeri ravnopravnost u područjima rada, novca, znanja, vremena, moći i zdravlja, ističući važnost šireg konteksta u analizi.
Uvođenje nove EU direktive predstavlja prvi korak prema postizanju ravnopravnosti, ali pravi izazov leži u provedbi koja je u rukama nacionalnih vlasti. Iako pravni okviri mogu postaviti temelje, motivacija poduzeća da učine potrebne korake je ono što će u konačnici pokrenuti značajnu promjenu. Tvrtke koje proaktivno teže ravnopravnim plaćama, ne samo da donose korist svojim zaposlenicima, već i pridonose pravednijem i ravnopravnijem društvu.
Direktiva o transparentnosti plaća Europske unije stupila je na snagu 6. lipnja 2023., a zemlje članice imaju rok do 7. lipnja 2026. da je prenesu u nacionalno zakonodavstvo. Direktiva zahtijeva od poslodavaca s više od 100 zaposlenika da redovito izvještavaju o razlici u plaćama između rodova, a poslodavci s najmanje 50 zaposlenika moraju informirati radnike o kriterijima za određivanje plaća. Ako postoji razlika u plaći veća od 5% među zaposlenicima koji obavljaju jednaku vrijednost posla, poslodavci su obvezni poduzeti analizu i korake za smanjenje te razlike. Cilj je povećati transparentnost i smanjiti rodne razlike u plaćama na tržištu rada EU-a.
Na konferenciji imat ćemo priliku čuti iskustva kompanija koje su već poduzele korake prema jednakosti plaća, ali i iskustva žena na temu jednakosti plaća.
LOKACIJA:
Green gold, dvorana Shift, Radnička cesta 50
DATUM I VRIJEME:
- 03.04.2025., od 09:30h do 12:30h
ULAZNICE:
Besplatan ulaz za sve
- Prijave do 02.04.2025.
- Obavezna je prijava putem obrasca! (niže, na dnu stranice). Ukoliko ste naša članica, potrebno je prvo ulogirati se u svoj račun i nakon toga izvršiti prijavu za događaj. Ako niste članica, potrebno je kreirati besplatni račun i nakon toga izvršiti prijavu za događaj.
- broj mjesta ograničen
- S obzirom na postavke sistema prijava, dobit ćete mail s pozivom na uplatu 0 EUR, uplatu nije potrebno učiniti.
OTKAZIVANJE :
Ukoliko ste se prijavili, a ne možete doći molimo Vas da nam to javite na info@womeninadria.com
Prijave za event dolje niže. Molimo da popunite obrazac za prijavu.
Za sva ostala pitanja slobodno se javite na info@womeninadria.com
Program
- 09:30 - 10:00
- Registracija i networking
- 10:00 - 10:10
- Uvodni govor
- 10:10 - 10:30
- Pripreme za implementaciju EU direktive o jednakosti plaća
-
Predavači
Josipa Klišanin
- 10:30 - 10:50
- Nove obveze poslodavaca po pitanju jednakosti plaća
-
Predavači
Nataša Novaković
- 10:50 - 11:20
- Stanka za kavu
- 11:20 - 11:35
- Kako mentorski programi pomažu u razvoju leadership potencijala?
-
Predavači
Ana Petelinšek
- 11:35 - 12:35
- Jednakost plaća u praksi, kompanije koje su Equal Pay Champion
- POWERED BY SELECTIO
-
Predavači
Ana Josipović, Ana Petelinšek, Katarina Knežević, Vlatka Krepelnik





